Platforma sprzedażowa B2B dla dystrybutorów

Rozwiązanie dedykowane zwiększaniu sprzedaży B2B przez firmy dystrybucyjne

Twoja sprzedaż jest skomplikowana, warunki handlowe złożone, a klienci oczekują indywidualnego podejścia i pełnej dostępności? Wiemy, jak przekuć te wyzwania w szanse i w pełni wykorzystać potencjał Twojego biznesu.

Przenieś 95% sprzedaży do kanału cyfrowego

Odwzoruj specyfikę swojej oferty

Warunki handlowe, indywidualny model cennikowy, szeroka oferta produktowa, specyficzne rabaty i promocje – wszystko, co wyróżnia Twój biznes i za co Twoi klienci wybierają właśnie Twoją firmę, będzie w 100% odwzorowane na platformie B2B.

Sprzedawaj więcej do obecnych klientów

Dysponujesz określoną bazą stałych klientów, którzy generują określone przychody. Co gdyby średnia wartość ich zakupów wzrosła o 20%, bez potrzeby angażowania czasu Twoich handlowców? Dzięki WiseB2B taki scenariusz stanie się faktem, dzięki wykorzystaniu takich funkcji jak promocje celowane, rabaty indywidualne, sugerowanie produktów komplementarnych czy wartości zakupów, potrzebnych do skorzystania z lepszej ceny.

Uwolnij potencjał handlowców

Kiedy odciążysz swoich sprzedawców z czasochłonnego i mozolnego przyjmowania zamówień od dziesiątek klientów, będą oni mogli skupić się na zadaniach naprawdę ważnych – budowaniu relacji z kluczowymi kontrahentami, dbaniu o ich potrzeby i docieraniu do nowych rynków oraz klientów.

Zdobywaj nowych klientów

WiseB2B to nie tylko narzędzie dla Twoich obecnych klientów, ale również źródło pozyskiwania nowych. Dzięki optymalizacji pod kątem pozycjonowania w wyszukiwarkach i dostępowi przez profil otwarty Twoja oferta dotrze do nieograniczonej liczby odbiorców, których będziesz miał okazję przekształcić w klientów.

Zbuduj lojalność i przywiązanie klientów

Zapewnij dostępność i przejrzystość oferty

Twoi klienci biznesowi chcą robić zakupy wtedy, kiedy mają na to czas, korzystając z intuicyjnych narzędzi, które znają z rynku konsumenckiego. WiseB2B jest zaprojektowane z myślą o potrzebach, przyzwyczajeniach i nawykach osób decyzyjnych w firmach dystrybucyjnych.

Intuicyjność będzie Twoją przewagą

Twoi klienci znajdują błyskawicznie wszystkie potrzebne produkty, po dowolnie zadanych parametrach, a w wynikach wyszukiwania uwzględnione są Twoje priorytety sprzedażowe – brzmi jak utopijna wizja? Dzięki WiseB2B zapewnisz swoim klientom właśnie takie doświadczenia, zadbasz o szybkie i komfortowe wyszukiwanie produktów, a jednocześnie wesprzesz swoje cele sprzedażowe.

Zadbaj o indywidualne doświadczenia

Masz wielu klientów, ale zależy Ci, aby każdy z nich czuł się indywidualnie traktowany. WiseB2B dostarcza bogatego wachlarza narzędzi, takich jak indywidualne cenniki, zakresy i dostępności produktów, promocje czy limity kredytowe. Dzięki nim możesz udostępnić swoim klientom jedną platformę, która odpowie na indywidualne potrzeby i specyfikę każdego z nich z osobna.

Bądź źródłem wiedzy

Twoja firma funkcjonuje w specyficznej branży i nie chcesz udostępniać wszystkich informacji publicznie? Jednocześnie Twoi klienci pytają Cię o najnowsze produkty lub zmiany w przepisach? Skorzystaj z możliwości wykorzystania platformy B2B jako dedykowanego i ekskluzywnego centrum wiedzy.

Realizuj stretegię wzrostu bez ograniczeń

Skorzystaj z wiedzy konsultantów z ponad 20-letnim doświadczeniem

Masz za sobą pierwsze, niekoniecznie udane próby przeniesienia sprzedaży B2B do kanału cyfrowego lub jest to Twoje pierwsze podejście. Niezależnie od sytuacji, stoi przed Tobą duże wyzwanie – najpierw z przeniesieniem całej oferty i wszystkich warunków handlowych do świata cyfrowego, a następnie dopracowywaniu i rozwijaniu wdrożonego rozwiązania zgodnie z tym, jak będzie zmieniał się Twój biznes i potrzeby Twoich klientów. Mamy dla Ciebie dobrą informację – nie będziesz w tym procesie sam. Wybierając WiseB2B decydujesz się nie tylko na w pełni funkcjonalne narzędzie, dopasowane do rynku firm dystrybucyjnych. W pakiecie dostajesz również wiedzę i doświadczenie konsultantów, którzy wspierają firmy handlowe w procesach transformacji sprzedaży.

Rozwijaj platformę zgodnie z potrzebami Twojego biznesu

WiseB2B nigdy nie ograniczy Twojego biznesu – to nie marketingowy frazes, ale nasza misja, z jaką budujemy to rozwiązanie. Wiemy, jakich funkcji potrzebują firmy dystrybucyjne, aby skutecznie przenosić handel do online i zadbaliśmy o to, aby nasza platforma zapewniała dostęp do każdej z nich. Jednocześnie wiemy, że to w pewnym momencie może być dla Ciebie za mało – bo wejdziesz na nowy rynek, będziesz chciał przetestować innowacyjny model biznesowy lub zupełnie przedefiniować swoją ofertę. Dlatego tworząc WiseB2B naszym priorytetem było to, aby oprócz bogatej funkcjonalności było ono również otwarte na zmiany, konfigurację i rozbudowywanie. Mamy przekonanie, że takie podejście do budowania cyfrowych narzędzi sprzedaży dla B2B to jedyna słuszna droga i gwarancja bezpieczeństwa na przyszłość.

Potrzebujesz szczegółowych informacji?

Szymon Rajczak

Opiekun klienta biznesowego

Case study

Case study

Czołowy dystrybutor pirotechniki postawił na WiseB2B

Case study

Czołowy dystrybutor pirotechniki postawił na WiseB2B

Prokurent w Triplex

www.triplex.pl

“Jesteśmy w branży 30 lat, nasi klienci również – baliśmy się na początku, że klienci przyzwyczajeni do exceli i telefonu nie będą chcieli składać zamówień przez platformę B2B. Ale reakcje są inne – klienci są zachwyceni. Takie zmiany też dobrze wpływają na wizerunek branży i przyciągają młode pokolenie. Bardzo pozytywnie oceniam zmiany, jakie wniosła platforma B2B wdrożona przez Sente.”

Najczęściej zadawane pytania

Czym charakteryzuje się platforma B2B dla dystrybutorów?

Platforma B2B dla dystrybutorów jest dostosowana do klientów z branży handlu i dystrybucji. Katalog produktowy skonstruowany jest w na tyle przejrzysty sposób, że nawet najbardziej złożone drzewa asortymentowe mogą być prezentowane w sposób czytelny i przejrzysty. Rozbudowane mechanizmy filtrowania pozwalają odszukać dokładnie ten produkt, jakiego aktualnie klient potrzebuje, nawet w branżach, gdzie warianty i wersje towarów liczone są w setkach (np. artykuły elektroniczne czy akcesoria automotive).

Ile kosztuje wdrożenie platformy B2B dla dystrybutorów?

Na koszt wdrożenia platformy B2B dla dystrybutorów wpływ ma skala działania firmy: liczba klientów, liczba produktów oraz specyficzne potrzeby funkcjonalne. To te elementy wpływają na wybór wersji oprogramowania, a te z kolei są zróżnicowane pod kątem cenowym.

Jak wygląda proces wdrożenia platformy B2B dla dystrybutorów?

Wdrożenie platformy B2B dla dystrybutorów zaczyna się od etapu analitycznego, który pozwala zdefiniować cele projektu oraz zidentyfikować indywidualne potrzeby. W kolejnych krokach przeprowadzane są prace wdrożeniowe, integracyjne, a następnie testy przygotowujące do uruchomienia.