Bezpieczna migracja klientów

Bezpieczna migracja na platformę B2B

Przed uruchomieniem WiseB2B przygotujemy dla Ciebie bezpieczny proces migracji Twoich klientów z dotychczas wykorzystywanego narzędzia do obsługi sprzedaży cyfrowej.

/ 01

Testy

Uruchomienie i monitorowanie integracji

Pierwszych krokiem w przygotowaniu procesu migracji klientów jest uruchomienie integracji z systemem ERP. To moment, w którym upewniamy się, że opracowane mechanizmy wymiany danych działają poprawnie i wszelkie elementy związane z ofertą handlową zdefiniowane w systemie ERP są wiernie odwzorowane na platformie B2B.

/ 02

Migracja kluczowych klientów

Zacznij w zaufanym gronie

Na początek warto oddać nową platformę w ręce wąskiej grupy klientów. Takich, do których masz zaufanie i pewność, że transparentnie przekażą Ci opinie o nowym rozwiązaniu. Migracja mniejszej liczby kontrahentów jest również bezpieczniejsza – jeśli jakiekolwiek elementy wymagałyby poprawy, to nie odczują tego faktu wszyscy Twoi klienci, a wyłącznie ich część. Na tym etapie dotychczasowe rozwiązanie e-Commerce B2B nadal jest włączone i korzystają z niego pozostali klienci.

/ 03

Dostęp dla nowych klientów

Rejestrowanie nowych klientów wyłącznie na nowej platformie

Kluczowi klienci korzystają już z nowej platformy i wiesz już, że wszystkie kluczowe procesy działają poprawnie. Aby rozszerzyć testy WiseB2B i powoli przygotowywać się do wyłączenia poprzedniego narzędzia, warto umożliwić rejestrację nowych klientów wyłącznie na nowej platformie. Dzięki temu zwiększy się grupa użytkowników, którzy zweryfikują działanie platformy oraz sprawdzisz, jak rozwiązanie radzi sobie z większą liczbą danych i transakcji.

/ 04

Migracja właściwa

Przeniesienie pozostałych klientów i wyłączenie dotychczasowej platformy

Na tym etapie możesz być już w pełni spokojny o działanie nowej platformy, poprawność funkcjonowania mechanizmu integracji i możliwość swobodnego składania zamówień za pośrednictwem nowego rozwiązania. Najwyższa pora, aby do nowej platformy zmigrować pozostałych klientów i wyłączyć dotychczas wykorzystywane rozwiązanie.

Potrzebujesz szczegółowych informacji?

Szymon Rajczak

Konsultant biznesowy

Zamów rozmowę z ekspertem