Proces wdrożenia

Proces wdrożenia platformy B2B

Zanim rozpoczniesz korzystanie z WiseB2B, przeprowadzimy Cię przez proces implementacji w sześciu krokach. Długość i złożoność każdego z etapów zależy od poziomu skomplikowania Twojego biznesu i charakterystyki potrzeb.

/ 01

Sprint analityczny

Określimy potrzeby i zdefiniujemy cele biznesowe wdrożenia

 • Przebieg prac analitycznych

  W zależności od skali wdrożenia platformy B2B prace analityczne trwają od 1 do 4 tygodni. Podczas tego etapu zespół konsultantów WIseB2B ściśle współpracuje z kluczowymi osobami w Twojej firmie, aby jak najprecyzyjniej przygotować się do wdrożenia platformy B2B.

 • Cele etapu analitycznego

  Celem sprintu analitycznego jest dogłębne zrozumienie potrzeb Twojego biznesu, określenie celów wdrożenia platformy e-Commerce B2B i mierników sukcesu.

 • Rezultaty prac

  Efektem prac analitycznych jest backlog projektu (lista wymagań i historyjek do obsłużenia przez platformę) i ustalony zakres, czas i budżet wdrożenia platformy B2B.

/ 02

Projekt graficzny & layout

Zaplanujemy adaptację lub stworzenie dedykowanych projektów

Twoja wersja WiseB2B może wyglądać dokładnie tak, jak będziesz tego chciał. Możesz wykorzystać standardowe layouty lub zaprojektować dedykowane widoki zupełnie od podstaw. Przeanalizujemy wspólnie Twoje potrzeby i pomożemy wybrać podejście, ktore będzie najlepsze podczas wdrożenia platformy B2B w Twojej firmie.

/ 03

Prace wdrożeniowe

Przygotujemy rozwiązanie, dopasowane do potrzeb i celów biznesowych

 • Dostosowanie do specyfiki

  Główną część prac wdrożeniowych stanowi dostosowanie standardowych funkcji WiseB2B do specyfiki przedsiębiorstwa i jego potrzeb. Celem tego etapu jest przygotowanie do uruchomienia systemu, spełniającego oczekiwania i założenia biznesowe.

 • Projektowanie dedykowanych elementów

  Prace wdrożeniowe to również etap, podczas którego projektowane są dedykowane elementy rozwiązania – jeśli takie właśnie zostały ustalone do realizacji na etapie analitycznym. Zespół projektowy tworzy wówczas funkcje, moduły lub wtyczki specjalnie na potrzeby Twojej firmy i dba o to, aby doskonale współgrały one z pozostałymi elementami podczas wdrożenia platformy B2B.

/ 04

Integracje

Zintegrujemy się z Twoim systemem ERP

Integracja z systemem nadrzędnym to punkt newralgiczny całego wdrożenia platformy B2B. Jest ona niezbędna, aby warunki handlowe i Twoja oferta mogły zostać wiernie odwzorowane w WiseB2B. Prace integracyjne toczą się równolegle z pracami wdrożeniowymi.

/ 5

Testy akceptacyjne

Wspólnie przetestujemy opracowane rozwiązanie przed uruchomieniem

Po zakończeniu prac wdrożeniowych i integracyjnych platforma B2B jest niemal gotowa do użytku. Ostatni krok, który musi wydarzyć się przed uruchomieniem, to testy akceptacyjne. Podczas tego etapu kluczowe osoby z Twojej firmy weryfikują poprawność przygotowanego rozwiązania według określonych scenariuszy, będących odzwierciedleniem faktycznej pracy z platformą. Dzięki temu możliwe jest wychwycenie elementów do poprawy przed oddaniem systemu Twoim klientom i upewnienie się, że przygotowane rozwiązanie w pełni odpowiada na wszystkie zdefiniowane potrzeby.

/ 6

Uruchomienie

Oddamy platformę B2B w ręce Twoich klientów

Na tym etapie platforma jest w pełni gotowa, zintegrowana z systemem ERP i przetestowana. Najwyższa pora, aby Twoi klienci mogli zacząć z niej korzystać i składać pierwsze zamówienia. W zależności od skali działania Twojej firmy rekomendujemy udostępnienie platformy od razu do wszystkich klientów lub do wybranej grupy, tak aby w węższym gronie zweryfikować działanie platformy. Wdrożenie platformy B2B dobiegło do końca.

Dowiedz się więcej o wdrożeniu platformy B2B

Szymon Rajczak

Konsultant biznesowy

Zamów rozmowę z ekspertem