Platforma handlowa B2B

Platforma B2B dopasowana do potrzeb Twojego biznesu

Cyfrowy kanał sprzedaży w B2B

 • Zawsze dostępne centrum klienta biznesowego

  WiseB2B to jedna platforma, na której Twój klient zrobi zakupy z każdego miejsca, o każdej porze, zyska dostęp do pełnej dokumentacji i faktur, zweryfikuje status reklamacji i zwrotów, a nawet poszerzy swoją wiedzę o produktach, usługach i branży. Dzięki temu będziesz miał okazję zbudować na platformie B2B wyjątkowe doświadczenia, które będą pozycjonowały Twoją firmę w roli lidera.

 • Indywidualne podejście do klienta

  Twoi klienci oczekują od platformy B2B takiej samej jakości obsługi, jakiej doświadczają przy bezpośrednim kontakcie z handlowcem. Dlatego potrzebujesz narzędzia, które będzie w stanie dostosowywać się do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Tworząc WiseB2B zadbaliśmy o to, aby Twoi klienci mogli skorzystać z indywidualnych cenników, promocji dostosowanych do nawyków zakupowych czy spersonalizowanych rabatów.

WiseB2B jest dla Ciebie, jeśli:

 • Chcesz obsługiwać większą liczbę klientów

  Przenieś większość sprzedaży do kanału cyfrowego, zadbaj o doświadczenia zakupowe obecnych klientów i pozyskuj nowych.

 • Szukasz doradztwa w rozwoju handlu B2B

  Skorzystaj z doświadczenia konsultantów WiseB2B, którzy od ponad 20 lat wspierają firmy handlowe w zwiększaniu efektywności za pomocą dobranych do potrzeb rozwiązań IT.

 • Zależy Ci na optymalizacji kosztów

  Zwiększ liczbę obsługiwanych klientów i zamówień, redukując koszty obsługi sprzedaży i bez ograniczeń skaluj przychody.

Przeczytaj więcej o możliwościach WiseB2B dla branż:

Najczęściej zadawane pytania:

Czym jest platforma B2B?

Platforma B2B to cyfrowa witryna sprzedaży, umożliwiająca realizację sprzedaży online dla klientów biznesowych. Rozwiązanie umożliwia samodzielne składanie przeglądanie oferty, kompletowanie koszyków i składanie zamówień przez klientów.

Platforma B2B a B2C – różnice

Podstawową różnicą między platformą sprzedażową B2B a B2C są klienci, do których kierowane są rozwiązania. W przypadku platform B2B są to klienci biznesowi, a w sklepach B2C klienci indywidualni. Takie rozróżnienie wpływa na zakres funkcjonalny rozwiązań, bp. platforma B2B zapewnia dostęp do faktur i rozliczeń oraz jest zwykle dostępna po zalogowaniu.

Platforma B2B – kto powinien rozważyć wdrożenie?

Wdrożenie platformy B2B powinny rozważyć firmy, posiadające klientów biznesowych – głównie dystrybutorzy i producenci, ale również firmy usługowe czy projektowe.

Ile kosztuje platforma B2B?

Na koszt wdrożenia platformy B2B składają się opłaty związane z pracami wdrożeniowymi oraz koszty licencjonowania, które zwykle rozkładane są na opłaty miesięczne. Koszty użytkowania platformy B2B zależą zwykle od planu abonamentowego, wybranego przez konkretną firmę, liczy klientów, transakcji itp.

W jaki sposób platforma B2B wspiera firmy z różnych branż?

Platforma B2B dostosowana do specyfiki konkretnej branży pozwala zwiększyć skuteczność sprzedaży dzięki zaadresowanie dokładnie tych elementów, które są istotne dla odbiorców w danym segmencie. Np. w przypadku firm produkcyjnych platforma B2B może zostać wzbogacona o funkcje wspierające monitorowanie realizacji kontraktów oraz składanie zamówień na produkcję pod zamówienie.

Jakie korzyści płyną z wdrożenia platformy B2B?

Korzyści płynące z wdrożenia platformy B2B to m.in. zwiększenie sprzedaży, uwolnienie czasu pracy handlowców, dotarcie do nowych klientów i zautomatyzowanie procesu obsługi zamówień.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat możliwości WiseB2B?

Porozmawiaj z ekspertem