Czołowy dystrybutor pirotechniki postawił na WiseB2B

Branża

  • Dystrybucja pirotechniki

Wersja & usługi

  • Wersja Professional
  • Dedykowany zespół rozwijający funkcje

Najważniejsze dla Klienta

  • Przeniesienie do kanału cyfrowego większości sprzedaży.
  • Możliwość składania zamówień i przeglądania oferty po godzinach pracy Triplex.
  • Stworzenie w ramach platformy B2B bazy wiedzy dla klientów.
  • Uwolnienie czasu handlowców, dzięki odciążeniu z powtarzalnych czynności.

O firmie

Triplex jest jednym z czołowych dystrybutorów artykułów pirotechnicznych w Polsce oraz w Europie. Asortyment firmy to zarówno produkty profesjonalne, jak i amatorskie, wytwarzane w czołowych fabrykach w Chinach, z uwzględnieniem ścisłych wytycznych. Niebanalne opakowania, konkurencyjne ceny, międzynarodowa certyfikacja ISO 9001 i CE – to główne wyróżniki firmy.

Kluczowe rozwiązania

Wdrożenie platformy B2B

Implementacja w pełni funkcjonalnego, dostosowanego do specyfiki branży dystrybucji fajerwerków rozwiązania e-Commerce B2B. Elektroniczny kanał sprzedaży pozwala na składanie zamówień o każdej porze, intuicyjne przeglądanie pełnego asortymentu, filtrowanie i sortowanie produktów po indywidualnych parametrach, łatwe kompletowanie koszyków zakupowych, tworzenie list zakupowych, dostęp do pełnej historii zamówień, dokumentów i wiele więcej.

Stworzenie bazy wiedzy

Platforma B2B, poza główną funkcją obsługi sprzedaży elektronicznej, została wyposażona w elementy, pozwalające na budowanie centrum wiedzy dla klienta. Rozwiązanie pozwala na dodawanie artykułów, plików PDF, podział materiałów na kategorie itp. Baza materiałów jest dostępna wyłącznie dla zalogowanych klientów, co umożliwia publikowanie unikalnych informacji i dzielenie się wiedzą, bez obaw przed konkurencją.

Integracja z Comarch Optima

platforma B2B zaprojektowana dla firmy Triplex została zintegrowana z systemem ERP wykorzystywanym przez firmę. Dzięki temu informacje o produktach, klientach, promocjach i wszelkie inne warunki handlowe zostały wiernie odwzorowane w rozwiązaniu e-Commerce B2B. Integracja działa w trybie ciągłym, co daję gwarancję że dane w obu narzędziach są zawsze spójne.

Implementacja indywidualnych layoutów

Przedstawicielom firmy Triplex zależało, aby platforma B2B była intuicyjna, zgodna z aktualnymi trendami projektowania user experience i wiernie odzwierciedlała charakter marki. Firma zdecydowała się na stworzenie dedykowanych layoutów we współpracy z firmą Otree. W związku z tym konsultanci Sente dostosowali poszczególne elementy rozwiązania e-Commerce B2B tak, aby jak najlepiej współgrały z projektami makiet.

46,36%

zamówień pochodzących z platformy B2B

49,55%

obrotu wygenerowanego poprzez platformę B2B

34,43%

klientów korzystających z platformy B2B

Jesteśmy w branży 30 lat, nasi klienci również – baliśmy się na początku, że klienci przyzwyczajeni do exceli i telefonu nie będą chcieli składać zamówień przez platformę B2B. Ale reakcje są inne – klienci są zachwyceni. Takie zmiany też dobrze wpływają na wizerunek branży i przyciągają młode pokolenie. Bardzo pozytywnie oceniam zmiany, jakie wniosła platforma B2B wdrożona przez Sente.

Aneta Siwarga

Prokurent w Triplex

Dowiedz się więcej o WiseB2B

Zamów demo